Zegarek z dysku twardego HDD

przez | 4 grudnia 2010

Dziś, przy okazji robienia porządków znalazłem stary, uszkodzony dysk twardy 2,5″. Jako, że nie mam w zwyczaju wyrzucać pochopnie rzeczy, które mogą się przydać (ehh, te „przydasie” 😀 ) zacząłem się zastanawiać co można z takiego dysku zrobić lub do czego można go wykorzystać. Kiedyś zostawiłem go sobie z myślą zrobienia na jego podstawie zegarka. Z racji tego, że posiadałem moduły zegarków, zacząłem pomysł ten realizować.

Zegarek HDDPo rozebraniu dysku i obejrzeniu wnętrza sprawa teoretycznie wydawała się nieskomplikowana. No cóż, praktyka okazała się zupełnie inna. Pierwszą rzeczą było pozbycie się „osi” na której zamocowane były talerze dysku. W ruch poszła wiertarka i szlifierka kątowa. Niestety, moduł zegarka jaki posiadałem miał za krótkie osie do wskazówek. Brakowało dosłownie 1-2mm. Trzeba było tylną ściankę dysku „pocienić”. Znów w ruch poszła szlifierka kątowa i po kilkunastu minutach wszystko zaczęło do siebie pasować.

Nadszedł czas na złożenie całości „w kupę” :-D. Mocowanie talerzy przykleiłem do modułu, moduł do obudowy dysku. Czas na zamocowanie wskazówek. Okazały się za długie, a w zamyśle miałem, żeby nie wystawały poza obręb talerzy. A więc obcinamy wskazówki, zaokrąglamy końce i gotowe. Trochę trzeba było się „napocić” aby przywrócić blask talerzowi pod wskazówkami. Złośliwiec bardzo łatwo się brudził od najmniejszego dotknięcia palcami :-x. Przydatna okazała się mała ircha jaką stosuje się do czyszczenia monitorów LCD. Efekt całkowity widoczny na zdjęciu. Ładny zegarek, prawda?

Z braku innego zajęcia zrobiłem jeszcze jeden zegarek – tym razem z dysku HDD 5,25″

Jeden komentarz do „Zegarek z dysku twardego HDD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *